TV-DİZİ SPONSORLUK

TV-DİZİ SPONSORLUK

Markanız tanıtımı için tv sponsor olmak olumlu algı ve katkı sağlar. Dizi sponsorları veya program sponsorları arasında sizde yerinizi alın.

Her hafta yeni bölümünün gelmesi beklenen ilgiyle takip edilen bir televizyon dizisi izleyenlerinin tüm dikkatini toplamaktadır.

Dizi sponsor olmak X markasının sunduğu sevilen dizi başlıyor, En heyecanlı yerde X markasının sunduğu sevilen dizi devam edecek diyerek reklama girer ve devam ediyor, sundu olarak biten dizilerin yayın sponsorluğu çalışmalarıdır.

Kesinlikle akılda kalıcı ve en etkili tanıtım yöntemidir.

Beğenilen programların veya dizilerin bireyler tarafından benimsenerek takip edilmesi programa sponsor olan markanın`da aynı şekilde benimsenmesine ve bunun neticesiyle bilinirliğinin büyük artış göstermesinde fayda sağlar.

Tüm tanıtım yöntemlerinin en birinci algılara hitap ettiğini ve bundan dolayıda sponsor olmak yoluyla tanıtım yapmanın en etkili algı ve bilinirlik oluşturma yöntemi olduğunu söylemek isteriz.

Televizyon mecrasının kitlelerle iletişimi bakımından hem niteliği hemde nicelik olarak en efektif iletişim yöntemi olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Televizyon reklamları bir markayı yada ürününü hedef kitle tüketicisine sunum olarak tanıtmakta en çok tesir eden yöntemdir. Yapılan tüm araştırmalar göstermektedir ki televizyon reklamları markanın değeri ve algısına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

Peki Medya Destek Nasıl Hizmet Veriyor ?

TV Sponsorları

Program Sponsor: TV Program Sponsoru olmak markanın tanıtımı için tercih edilmesi gereken reklam türlerinden birisidir. Yayınlarda program sponsorunun katkılarıyla hazırlandığının mesajı verilmesi önemli bir etki sağlamaktadır.

5 sn. Süreli Sunar, Devam Edecek, Devam Ediyor ve Sundu jeneriklerin`den oluşmaktadır. Programın başında x marka x programı sunar jeneriği ile başlayan çalışmalardır.

Markanın en birinci önceliği bilinirlik oluşturmaksa TV sponsorları arasında yer almak bu bağlamda en tesirli tanıtım yöntemidir.

Program sponsorluk çalışmaları marka için büyük bir yatırım olarak görülmeli. Tüm yapılmış araştırmalarda TV sponsor çalışmaları diğer tanıtım yöntemlerine oranla daha hızlı sonuç getirmesine ek olarak daha hatırlanabilir kalıcı tanıtım yöntemidir.

TV Reklam Çeşitleri

  • Bant Reklam: Televizyon programları içinde ekranın altında yazı ile geçen reklamlardır. Avantajı programı izleyen herkesin reyting kaybı olmaksızın ilgili reklamı görmesine olanak sağlamasıdır. Bant reklamlar ekranın yaklaşık olarak beşte biri kadar alanda yayınlanır. RTÜK kurulları gereği bir reklam reklam süresi 8 sn’dir.
  • Spot Reklam: Bir ürün, hezmet ya da kuruluşun tanıtıldığı söz, görüntü ve müzik içeren tek bir reklamdır. Spot reklam kuşakları içinde yayınlanır.
  • Advertorial: Programın bütünlüğü ve gerçekleştiği mekan içinde yayınlanır. Yapılan anlaşmaya göre 60 ila 90 saniye arasında ekranda “advertorial reklam” ibaresiyle gösterilir. Reklamın yayınlandığı süre içerisinde firmanın yetkilisi veya görevlendireceği bir kişi ürün ya da hizmet hakkında detaylı bilgi verir. Verilmek istenen mesaja uygun olarak hazırlanan senaryo dahilinde programın akışında sunum yapılır.
  • Ürün Yerleştirme: Firma ürünleri programın ya da dizinin içinde oyuncular tarafından kullanılır, dizinin içinde billboardlarda ürünün reklamı bulunur ya da oyuncular reklamı yapılacak ürünü kullanır. Bir ürün, hizmet ya da ticari markanın, ücret ya da benzeri bir karşılıkla program içine dahil edilerek ya da bunlara atıf yapılarak, program içinde verildiği her türlü ticari iletişimdir.
  • Sponsorluk: Sponsorluk, program ya da dizilerde programın başında ve sonunda, 5’er saniyelik “sundu/sunar”, reklam aralarında “devam edecek/ediyor” yayınlarıyla gerçekleşen reklam çeşididir. Sponsorluk yayın hizmetinin sağlanmasıyla ya da görsel/işitsel eserlerin üretimiyle bağlantılı olmayan gerçek ya da tüzel kişilerin adını, markasını, logosunu, imajını, faaliyetlerini ya da ürünlerini tanıtmak amacıyla programlara yönelik yaptığı her türlü katkıyı anlatır.

TV-DİZİ SPONSORLUK İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ