SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nedir ?

Sosyal medya uygulamalarının popülerliği birçok kişinin bu hesaplar arasındaki yönetimi nasıl yapacağına dair kafalarında soru oluşmasına neden olur.Sosyal medya yönetimi var olan sosyal medya hesaplarının nasıl kullanılması gerektiğine, sayfaların büyümesi için nasıl bir işlem yapılması gerektiğine, imaj yönetiminin nasıl olması gerektiğine ve kriz anlarında nasıl yollar izlenmesi gerektiğine cevap verir. Pazarlama stratejileri arasında sosyal medya oldukça önemli bir yer ve bilişim hizmeti sağlamaktadır.

Nasıl Yapılır ?

Her geçen gün artan kullanıcı sayıları ile sosyal medya uygulamaları oldukça önemli bir hale gelmiştir. Sosyal medya yönetiminin de bu nedenle giderek önem kazandığı bilinen bir gerçek olmaktadır. Bir markası olan ve sosyal medya üzerinden ürün satışı ya da markasının ismini duyurmak isteyen kişiler için sosyal medya yönetim hizmetini veren bilişim firmaları bulunmaktadır. İnternet dünyasında çevrim içi olan 1 milyon kişinin kullandığı sosyal medya hesaplarından yönetim işleminin yapılması için destek alınabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler !

Sosyal medya hesabının yönetimi yapılırken hizmet verilen alanda çeşitli unsurlara dikkat edilmelidir. Hedef kitlenin belirlenmesi bu unsurlar arasında en önemlisi olup ulaşılmak istenen yaş aralığı, cinsiyet, ilgi alanları gibi konulara odaklanılır. Diğer unsurlar arasında sosyal medya hesabında paylaşılacak olan postların içerik yönetimi, aynı alanda hizmet veren diğer firmaların araştırılarak rakip analizi yapılması ve reklamın kullanımı yer alır.

Fiyat Seçenekleri ?

Sosyal medya yönetimi görünüşte ne kadar hafif bir konu gibi görünse de alanında uzman olan kişilerin yaptığı profesyonellik isteyen bir iştir. Bu sebeple birçok kişinin bu yönetimi kendisi yapmak yerine bu hizmeti vermekte olan dijital medya firmaları ile anlaşma sağladığı görülür. Markayı ön plana çıkarmak ve kısa sürede büyümüş bir sosyal medya hesabına sahip olabilmek için alanında uzman olan kadrosu ile Medya Destek Uygun Fiyat Garantisi ve Alanında Uzman Kadrosu ile Onlarca Firmanın Tercihi.

Sözleşme

Sosyal medya yönetim hizmetinin Medya Destek Dijital Medya Ajansından alınması halinde Medya Destek ile kişi arasında imzalanacak olan sözleşme dâhilinde markanın ve kişinin ihtiyacına göre maddeler yer alır. Müşterinin markasına ait olan tanıtım için sunulacak hizmetlerin tanıtımı ve işleyiş süreci sözleşme içerisinde yer alır. Firmanın çalışma şekli ve hizmet koşullarının detaylarına dair hizmet sözleşmesi kapsamında geniş bir bilgi müşteriye sunulmakta ve sözleşme imzalanmaktadır.

 

 

Medya Destek Sosyal Medya Yönetimin'de

Neler Yapıyor ?

Markanıza Özel Strateji

Kurum veya işletmenizin hedef kitlesini ve gelecek planlarını göz önüne alarak; benzer kurumların ve işletmelerin analizini yapıyoruz.

Analiz sonuçlarını ve beklentilerinizi birleştirerek hangi sosyal ağlarda, nasıl bir dille, nasıl bir içerik stratejisi ile yer alması gerektiğini yani kısacası sizin sosyal medya kimliğini oluşturuyoruz.

Planlama

Kurum veya işletmenizin için belirlenen sosyal medya kimliği doğrultusunda aylık olarak içerik planlaması yapıyoruz.

Gelecek ayın tüm içerik planlarını sizin tarafınızdan süzgeçten geçirilmiş ve onaylanmış olarak paylaşıma hazır duruma getiriyoruz.

Ay içinde gerçekleşen gündeme dair konular hakkında (Güneş tutulması, dünya çapında yaşanan ilgi çekici bir olay, ülkesel yaşanan büyük başarılar v.b.) kurum ve işletmeniz ile ilişkili özel içerikler oluşturuyoruz. Real-time (Eş zamanlı) adını verdiğimiz bu içeriklerle markanızın çok daha geniş kitlelere ulaşması ve sosyal medyada konuşulan konulardan uzak kalmaması öenm veriyoruz.

Yarışmalarla ve etkileşimi yüksek paylaşımlarla sosyal medyada markanızdan olumlu olarak sıkça bahsedilmesini sağlayacak içerikler oluşturuyoruz.

Görsel etkiye çok önem veriyoruz.

İçeriklerinizle uyumlu, marka kimliğinizle bağlantılı, mesajlarınızı takipçilerinize daha etkili iletilmenizi sağlayacak ilgi çekici tasarımlar hazırlıyoruz.

Sosyal medyada kullanıcıların çoğu zaman paylaşılan içerikten önce görsele göre etkileşim gösterdiği göz önüne alındığından, başarılı ve etkili görsellerin markanızın en büyük destekçisi olduğuna inanıyoruz.

Takip ve Yönetim

Kurum veya işletmenizin yer aldığı tüm sosyal ağlarda gelen mesajlar, yorumlar markanızın dili doğrultusunda cevaplanarak takipçilerle hızlı iletişim sağlanıp takipçi bağlılığı sağlanır.

Takipçiniz olmayan ama sosyal medyada kurum veya işletmenizin hakkında konuşan takipçiler mention takibi ile tarayarak markanızın itibar yönetimini ve iletişimini sağlıyoruz.

Potansiyel müşteriniz olabilecek kullanıcılar ile iletişime geçerek marka bilinirliği ve marka sadakati oluşturulmasına yardımcı oluyoruz.

Markanız hakkında sosyal medyada oluşabilecek kriz durumlarını önceden anlayarak, olası durumlar için gerekli kriz planları hazırlıyoruz..

Raporlama

Aylık olarak kurum veya işletmenizin tüm sosyal ağlardaki takipçi, etkileşim, içerik ve itibar raporlamasını yapıyoruz.

Yarışma ve kampanyalar sonrası detaylı raporlarla yarışmanın markanıza etkilerini sizinle paylaşıyoruz.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ